XKAPAT
MENU
+9 0555 095 17 14

Hakkımızda

             


 “Zeytinyağından daha fazlası” sloganıyla üretime geçen Yeşilbaşak Olea, bugüne kadar yüksek değerli polifenol içeriği sayesinde sektöre sağladığı katma değer ve tüketiciye sunduğu aroma farkı ile öne çıkmaktadır. İşte bu vizyonla 2020 yılında, Türkiye’de hijyen ve teknolojinin tüm imkanlarıyla donatılan Yeşilbaşak Olea zeytin ve zeytinyağı tesisini Aydın’ın Çine ilçesinde sizlerle buluşturduk. Nasıl daha sağlıklı nesiller yetiştirebildiğini, nasıl boğazdan doya doya geçtiğini anlatmaya, rayihasını paylaşmaya geldik… Kısacık zaman aralıklarında toplanıp, lezzeti zirvedeyken tutkuyla üretilerek şişelenen Yeşilbaşak Olea’nın yola çıkış hikâyesi bu… Benzeri olmayan üretim tesislerinde, özgünlüğüne yakışır bir şekilde, sizler için üretildi ve lezzet hikâyenize eşlik etmeye geldi…

            Üretim Tesisimiz, Güney Ege rüzgarlarının tam organik zeytin ağaç dallarının arasından süzülerek içinde şifa biriktiren danelere ayrı bir aroma katar. Toprağa değmeden elle toplayarak getirilen zeytinleri  son ürüne kadar üretimin her aşamasında sahip olduğu kalite gıda güvenliği politikasına uygun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Böylelikle, size mümkün olan en taze zeytinyağını sunmak ve yüksek polifenol seviyelerini korumak için zeytinlerimizi erken ve doğru hasat ediyoruz, vakit kaybetmeden sıkıma yetiştiriyoruz. Soğuk sıkım yaparak kâğıt filtrelerimizden geçiriyor, oksijenle temasını kesip tanklarımızda bekletiyoruz ve koyu renk cam şişelerimizde beğenilerinize sunuyoruz.

            Yıllardır zeytinyağı adına tüketilen ürünlerin aksine son derece natürel ve uygun koşullarda üretilmiş ürünlerimiz ile tüketicilerimizin yüzde yüz zeytinyağının tadına varmaları en büyük hedefimiz. Farklı ürün kategorilerimiz ve erişilebilir fiyatlarımızla; zeytinyağı tutkunlarının her çeşit sıcak yemek, soğuk meze ve hatta hamur işlerini bile rahatlıkla deneyimlemelerini sağlıyoruz.

 

G-K118S263T3